| wander a întrebat:

Am o problema cu rezolutia. Nu stiu cum dar acum cand schimb rezolutia la monitor din pc mi se vede desktopul si in jurul lui negru. Gen mi se vede mic desktopul si in jurul lui negru. Nu stiu de ce. Mergea inainte. Si la cs go la fel. Cand pun o rezolutie mai mica gen 1280x800 imi arata jocul mic si in jurul lui negru. Nu sunt black bars. Ca se vede si sus si jos negru. Inainte aveam la rezolutia 16:9 1280x800 si acum nu o mai am.Am in loc de ea 1280x720 si se vede tot jocul mic si negru in jur. Va rog ajutati-ma. Va raman dator. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Ioan_Frincu_1992 a răspuns:

Ciudat da este corect ca in momentul in care scazi rezolutia sa se comporte asa dar trebuie sa intre in efect si scalarea pe tot ecranul daca ai windows 10 intra pe Display settings si schimba valorile la scale si mai jos la advanced scaling.