| R3Y a întrebat:

Salut am o problema cu yahoo mesengerul cand ma loghez nu imi da voie zice account blocked am intrat pe yahoo.com mi-am introdus din nou m-a pus sa bag un cod de securitate l-am bagat dupa m-a pus sa zic o intrebare secreta care nu o mai stiu tin sa precizez ca parola de la email o stiu o pot schimba cu emailul alternativ setat dar totusi nu ma pot loga

3 răspunsuri:
| eutunoilafilm a răspuns:

Logheaza-te pe yahoo.mail cu id si parola ta care zici ca nu mai merge(mi s-a intamplat si mie).
Apasa sus unde scrie Hi(Alex) apoi account info.
Acolo iti va cere parola ta(aia care ai uitat-o pune-o) apoi unde scrie "Sign-In and Security" mai jos ai " Change your password"
Apesi pe ea si pui parola asta veche care ai uitat-o si parola care o vrei uh(noua) apoi logheaza-te pe mess si merge.
Eu asa am facut.
Daca nu merge inseamna ca chiar ti-ai uitat parola.

| R3Y explică (pentru eutunoilafilm):

Contul este facut prin ymail.com nu yahoo.com si nu merge sa intru deloc imi cere sa introduc cousin name si nu mai stiu ceam bagat la intrebarea secreta

| Isys a răspuns:

Daca este blocat eu zic sa iti faci alta adresa de messinger puppy dog eyes!