| Spee a întrebat:

Salut am o problema la minecraft deci cand sal deschid imi apare pe ecran MINECRAFT si apoi astept putin si nimic. ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Moon4Lord a răspuns:

Cred ca e din cauza ca nu ai starter-ul bun la minecraft, eu folosesc unu mult mai simplu care instaleaza automat ce versiune vrei, pentru inceput trebuie sa stergi tot minecraftul, adica dai la start, scrii acolo %appdata% si dai enter apoi (daca ai mape importante ce nu vrei sa dispara atunci fa un folder nou pe desktop si intra acolo la %appdata% la. minecraft si copiezi tot ce este in fisierul 'saves' acolo se afla toate mapele tale) stergi tot din. minecraft si apoi iti iei launcher-ul nou de aici http://fisierulmeu.ro/46X2929EBINY/Minecraft-exe.html (e safe, nu are virusi, am pus fisierul de la mine din PC) si apoi cand il deschizi selectezi ce versiune vrei si apoi astepti sa se instaleze versiunea instalata si apoi iti alegi nume, debifezi premium si dai play, sper ca te-am ajutat, FUNDA?

2 răspunsuri:
| dariuswar121 a răspuns:

Desinstaleaza minecraft-ul si instaleaza-l de aici
http://www.minecraft-romania.ro/

| Spee explică:

Ms chiar a mers asta era problema