| alexfitza a întrebat:

Salut am o problema la virtual pc
imi apare: The virtual machine could not be started because there was not enough memory available on the host. ce pot face ca nu merge fara asta sa fac metin

Răspuns Câştigător
| Mihail2020 a răspuns:

Salut!
Cand faci un server de Metin2 ai grija ca trebuie sa stii cata memorie are pc tau.
Mașina virtuală nu a putut fi pornit, deoarece nu a fost suficientă memorie disponibilă pe gazdă.

Ori nu ai suficienta memorie bagata adica memoria RAM minim 512Mb. Fara bug de la 1024Mb in sus.
Astai problema care masina virtuala nu ruleaza iar daca ai bagat memoria RAM la maxim nu o sa iti mearga calcularul bine trebuie sa lasi macar 1Gb Ram liber atlfel pc merge in reluare.