| Catalin_Danis_1995 a întrebat:

am o problema... nu ma prea pricep la hardware si as vrea sa achizitionez o placa video dar nu sunt 100% sigur daca e compatibila cu placa mea de baza care s-a cam invechit...
Vreau sa stiu daca NVidia GeForce 8400GS este compatibila cu AsRock N68-S

asta e placa: http://www.emag.ro/......18336-1466

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De mers va merge. Problema este ca nu la intreaga capacitate viteza de transfer a placii de baza este mai mica, slotul PCI-e x16 al placii de baza fiind V1.0 si placa video necesitand 2.0. Consider-o ca o investitie pentru viitor daca-ti vei lua o placa de baza mai noua.