| Botez_Florin_2000 a întrebat:

Salut,am o problema si anume :descarc minecraft,il instalez si cand dau sa-l deschid imi apare o eroare, oare trebuie sa instalez un program sau ceva de gen? Ca sa mearga

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Salut!
Trebuie să faci update la placa video și să actualizezi apoi java de aici
https://ninite.com/java/
Ca să actualizezi placa video mergi la Device Manager (click pe Start apoi cauți Run sau scrii direct dacă ai Windows 7: mmc devmgmt.msc ).
Dublu click pe Display adapters, îți va apărea placa video dai click dreapta pe ea și Update.
Dai restart la PC apoi dacă vrei.