| HoriaMC a întrebat:

Am primit si eu de craciun niste casti de gaming RIG 505 lava dar microfonul nu merge? Cum il setez sau ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Incearca-le si pe un alt pc/laptop, ca sa-ti dai seama daca ele au o problema sau e o setare la care trebuie umblat, pentru a reduce zgomotul/bazaitul.

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Cum ai folosit castile, ca sa-ti dai seama ca microfonul nu merge?
Microfonul devine activ numai in aplicatii (socializare, editare audio, jocuri). Incearca sa suni pe cineva pe Facebook sau Skype, sa observi daca esti auzit.

| HoriaMC explică (pentru dannyel86):

Acuma merge dar se aude cu bazait pe fundal.

| dannyel86 a răspuns (pentru HoriaMC):

Incearca-le si pe un alt pc/laptop, ca sa-ti dai seama daca ele au o problema sau e o setare la care trebuie umblat, pentru a reduce zgomotul/bazaitul.