| MihaiMatei123421 a întrebat:

Am si eu nevoie de raspunsurile la aceste intrebari de la formularul de creare de cont pe Romania Roleplay.Multumesc!

1.Care este metoda corectă pentru a obține ajutorul unui administrator în joc?

a.Prin a da un anunț (/ad, /cad).
b. Vorbind OOC, astfel încât acesta să vadă.
c.Folosind comenzile /report sau /re.

2.Care este definiția termenului NON-RP Fear?

a.Acțiunea incorectă care presupune efectuarea unor acțiuni în urma cărora, în viața reală, nu aș avea nimic de câștigat.
b.Acțiunea incorectă care presupune efectuarea unor acțiuni pe care, în viața reală, nu aș avea curaj să le fac.
c.Acțiunea incorectă care presupune efectuarea unor acțiuni în urma cărora voi avea de câștigat.

3.Ai voie să faci o acţiune ilegală într-o zonă publică între orele 06:00 şi 22:00?

a.Doar în spitale.
b.Da.
c.Nu.

4.Ai voie să faci tapping pentru a merge mai repede cu motorul?

a.Nu.
b.Da.
c.Doar în urmăririle cu LSPD.

5.Ai voie să foloseşti termeni precum "full v5" sau "0 accidente" într-un anunţ (/ad)?

a.Da.
b.Nu.
c.Depinde de modelul maşinii pe care îl vând.

6.Ai voie să răpeşti un rang înalt din poliţie?

a.Doar cu permisiunea Head of Factions
b.Nu.
c.Doar cu permisiunea respectivului.

7.Comanda /cad se foloseşte doar dacă...

a.Nu vrei să le apară celorlalţi jucători numărul tau de telefon.
b.Doreşti să faci reclamă unei afaceri
b.Doreşti să vinzi un bun personal (maşină, casă etc)

8.Ai voie să scrii OOC pe un chat IC?

a.Nu.
b.Da.
c.Da, atât timp cât folosesc parantezele (( şi )).

9.Ai voie să foloseşti emoticoane ( "happy", "sad", "tongue" etc) când vorbeşti prin SMS-uri cu cineva?

a.Da, şi în viaţa reală se poate.
b.Nu.
c.Doar după ora 23:00.

10.Când ai voie să faci un atentat terorist?

a.După ce primesc permisiune de la liderul LSPD.
b.Oricând doresc.
c. După ce primesc permisiune de la Head of Factions.

1 răspuns:
| Mandeliu a răspuns:

Salut!

Joc de multa vreme pe servere de RP, si in consecinta cred ca pot sa iti dau un raspuns pertinent, poate nu pe placul tau, dar:

Incearca sa citesti efectiv regulamentul ala, ca nu e pus degeaba, pentru ca tu daca intri pe server fara sa ai macar habar de el, nu o te distrezi prea mult pe server, atat iti zic. Pune putin efort si o sa iti iasa, iar daca nu e de tine, inseamna ca nu ai ce cauta pe server in primul rand.

Succes!