| CrYsstYsS a întrebat:

I-mi spuneti si mie va rog raspunsurile la intrebarile
acestea de pe ro-rp? dau funda + vot! Va multumesc!

În ce chat poți scrie "LOL"?
A. Oriunde.
B.În orice chat IC.
C.În orice chat OOC.
Dacă faci roleplay cu cineva, ai voie să te pui AFK?
A.Nu, nu este permis.
B. Dacă e neaaparata nevoie, mă pot pune AFK.
C.Da, este permis.
Ai voie să înșeli un player de bunurile acestuia (SCAMMING)?
A.Doar de mașini și case.
B.Am voie să-l înșel de orice bun care valorează $50.000 și de bani.
C.Nu, este complet interzis.
Dacă te arestează un polițist pe nedrept, ce faci?
A.Îl întreb OOC de ce mă arestează și refuz acțiunea până la răspunsul acestuia.
B.Continui acțiunea IC și după arestare îi fac o reclamație.
C.Dau /quit sau force crash.
În care dintre următoarele zone NU se poate comite o activitate ilegală?
A.San News Building, LS Hospital, LS Police Department, CityHall (primăria).
B.Blueberry Acres, El Corona, LS Hospital, LS Airport, San Andreas Sheriff Department.
C.San News Building, LS Police Department, LS Hospital, Ganton, Idlewood Gas Station.
Dacă ești înconjurat de 10 oameni dintr-un gang cu arme periculoase, ce faci?
A.Dau /q sau crash.
B. Încerc să fug de acolo.
B.Fac roleplay-ul necesar și cooperez cu aceștia, rolându-mi frica.
Care este definiția termenului NON-RP Fear?
A.Acțiunea incorectă care presupune efectuarea unor acțiuni în urma cărora, în viața reală, nu aș avea nimic de câștigat.
B.Acțiunea incorectă care presupune efectuarea unor acțiuni pe care, în viața reală, nu aș avea curaj să le fac.
C.Acțiunea incorectă care presupune efectuarea unor acțiuni în urma cărora voi avea de câștigat.
Un jucător a sunat la poliție și a spus că ai o armă asupra ta și ești agresiv iar poliția ajunge într-un număr foarte mare. Care este cea mai corectă acțiune pe care urmează să o faci?
A.Las arma jos și mă las prins sau încerc să fug.
B.Trag în polițiști pentru a scăpa.
C.Dau /q pentru că s-a făcut metagaming.
Ai voie să abuzezi sexual de cineva (prostituţie, viol etc)?
A.Nu.
B.Da.
C.Decât cu acordul OOC al ambelor părţi.
Care dintre următoarele exemple de RP este corect?
A./me se gândește la prietenii lui care se află închiși în SACF.
B./do Geam?
C./do Care este poziția geamului de la portiera șoferului a mașinii X?