| capytenpo a întrebat:

Am si eu o placa de baza 2A8CH FOXCONN, Procesor Intel Pentium(R) Dual-Core CPU E5400 2.7GH. As vrea sa stiu daca placa mea de baza suporta procesor Procesor Intel® CoreTM i7-2600K SandyBridge, 3400MHz, 8MB, socket 1155, Box.
Dau Fundita big grin!

Răspuns Câştigător
| ionut95gr a răspuns:

Il suporta, dar pentru un asemenea procesor iti trebuie si mult ram 4 gb.

2 răspunsuri:
| Benyb a răspuns:

Salut, ma, NU il suporta sigur.Ca sa vezi daca iti vine in placa de baza uitate la SOCKET. Socket ul e chestia aia care bagi procesorul in placa de baza.Si procesorul ala vechi al tau are Socket LGA775 si asta nou are socket 1155 deci-convingete singur.100 % nu iti va merge. Sper ca ti-am fost de folos.Bafta!

| Adryan657 a răspuns:

Mai greu
plus ca trebuie un cooler pe lichid de racire
si ram la greu cam peste 8 gb