| ReTz a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu PC ul happy si nu stiu ce sa mai fac...deci se aprinde Unitate dar mouseul si tastaura nu aprind, nici monitoru, sau se aprinde unitate si mouseul si tastatura si monitorul nu, nu stiu din ce cauza pentru ca am mai incercat sa il aprind pana la urma s-a aprins si monitoru fara sa misca ceva sau sa umblu la mufe si la priza si apoi am stins pc u si acum nu se mai aprinde monitoru tastatura si mouseul nu stiu de la ce e, dar unitatea merge si nu i dau de capat...am scos placa video si am pus-o la loc si tot nu merge.Cam atat big grin va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| alxp a răspuns:

Daca nu se aprind mouseu, tastatura si monitoru inseamna ca nu primesc curent ceea ce inseamna ca e o problema pe la mufe, pe la contactele interne sau pur si simplu e o problema cu hardwareu si softwareu.cel mai simplu e sa il duci la un centru specializat unde iti vor zice ce sa faci