| RobyRobert01 a întrebat:

am o problema cu pc-ul, ieri am incercat sa aprind pc-ul, unitatea mergea etc, dar monitorul nu se aprindea, am scos placa video, l-am pornit cu placa video al lui din fabrica, si merge, am bagat iar placa video pe care am avut, a pornit unitatea, s-a aprins monitoru etc, in timp ce instama driveru la placa video, pac s-a stins iar monitoru, ca cica n-are semnal etc, mereu cand stau pe desktop se stinge monitoru, dupa ce se aprinde trec maxim 5 minute si se stinge, o fi stricata placa video sau? Funda pentru cel mai bun raspuns. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| KillaNoFilla a răspuns:

Cand instalezi driverul de placa video, monitorul se stinge aprinde de mai multe ori dar nu dureaza mult

da, incepe sa se defecteze placa video.
asigurate ca nu e praf la ea, lasa spatiu in spatele pc-ului pentru aerisire, sa nu fie temperatura mare.