| bogdan1423 a întrebat:

Am si eu o problema de curand am donwloadat un windows de 4.5 gb si vreau sa-l fac bootabil pe un dvd de 4.45 gb.Si nu incape. Exista vreun program care sa ma ajute sa micsorez dimensiunea?

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Daca il faci cu un program sa fie mai mic nu vei mai putea sa-l faci bootabil!
Tot ce poti face e sa stergi ceva din acel windows care crezi tu ca nu iti trebuie pe urma poti sa-l faci bootabil! Bafta!

| jimm999 a răspuns:

Deci parerea mea este ca nu merita sa-ti pui acest windows caci cele mai bune windowsuri sunt acele curate(se are invedere ce este doar windowsul fara drivere si alte programe!).Pe linga windows acest fisier are si alte programe! Care ocupa majoritatea spatiului! Daca vorbim de windows xp el are 300MB-700 MB iar windows 7 1.5GB-2 GB!