| Eduard198 a întrebat:

Salut am si eu problema, de curand mi-am facut si eu un pc si am urmatoare problema, am procesor AMD Ryzen 5 3600, Placa de baza GIGABYTE B450M DS3H,Placa video MSI NVIDIA GeForce GTX 1060 Armor 6GB, SSD Kingston A2000 500GB, Memorie Corsair Vengeance LPX Black 16GB DDR4 3200MHz CL16 Dual Channel Kit, iar problema e urmatoarea, procesorul are temperatura foarte ridicata adica in jur de 70, si 80 in jocuri, sa cumpar alt cooler, alta pasta?

3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Ai putea sa iei un cooler din asta

https://www.pcgarage.ro/coolere/SilentiumPC/spartan-4/

| Andresso a răspuns:

Pentru procesorul ala trebuie sa iei un cooler minim de 200 lei fie pe aer fie pe lichid. Personal iti recomand sa iei Arctic Freezer duo esports

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Pasta e foarte importanta ea da primul transfer termic pune o pasta cu argint si daca e la fel pune un racitor mai mare