| Vlad231 a întrebat:

Detin urmatoarea configuratie :

-Solid State Drive (SSD) Kingston A400, 240GB, 2.5", SATA III
-Hard disk WD Blue 1TB SATA-III 7200 RPM 64MB
-Procesor AMD Ryzen 5 2600 3. 4GHz box
-Placa video GIGABYTE GeForce GTX 1660 GAMING OC 6GB GDDR5 192-bit
-Placa de baza GIGABYTE B450M DS3H
-Memorie Corsair Vengeance LPX Black 16GB DDR4 3000MHz CL16 Dual Channel Kit
-Cooler Stock
-Monitor Gaming LED TN Lenovo Legion 24", FrameLess, Full HD, FreeSync, 1ms, 400 cd/m², HDR Ready, 144Hz, Pivot, Y25f-10

Ok, am o problema destul de mare legata de fps-urile scazute din ultima vreme. Pc-ul il detin de 1 an si cateva luni si recent (cca. 2luni) de cand mi-am reinstalat windows-ul (nepiratat) pe noul ssd au inceput sa imi scada fps-urile drastic. Prindeam de exemplu pe CSGO 250-300 fps-uri, acum am intre 80-120 iar pe Call of Duty Warzone din 90-130 acum am 50-80. Driverele de la placa video le am instalate.

Aveti ceva idei?

2 răspunsuri:
| Xinnicut a răspuns:

Ba am avut aceeasi problema, am avut un laptop si dupa o luna 2 de folosinta au scazut fps-urile, am reinstalat windowsu am facut tot si nimic vrei 120 fps numa pe cs si aveam 400 spre 500, idea este ca l-am curatat de praf si a fost mai bine l-am dus la curatat o data la 6 luni si il curat eu zilnic la intrare dupa ce il folosesc sa nu intre in el ca acolo nu pot doar daca il desfac sa-l curat, dar nu a facut multe doar vreo 50-60 fps in plus, idea e fa asta temporar dar daca gasesti o solutie zi-mi si mie.

| MarioADV a răspuns:

Poate ai uitat sa faci update la driverele de la placa video,