| Eduard198 a întrebat:

Salut am si eu problema, de curand mi-am facut si eu un pc si am urmatoare problema, am procesor AMD Ryzen 5 3600, Placa de baza GIGABYTE B450M DS3H,Placa video MSI NVIDIA GeForce GTX 1060 Armor 6GB, SSD Kingston A2000 500GB, Memorie Corsair Vengeance LPX Black 16GB DDR4 3200MHz CL16 Dual Channel Kit, iar problema e urmatoarea, procesorul are temperatura foarte ridicata adica in jur de 70, si 80 in jocuri

3 răspunsuri:
| nicu991 a răspuns:

Carcasa de care e, cate ventilatoare ai, ce cooler ai pe procesor?

| Eduard198 explică (pentru nicu991):

Carcasa Segotep Snake, am un singur ventilator de la carcasa si cooler stock al procesului

| nicu991 a răspuns (pentru Eduard198):

Adauga 1-2 ventilatoare de 120mm frontale. Tu nu ai air flow acolo.