| David_Laurentiu_1960 a întrebat:

Salut, am un ACER Aspire V3-572G, Windows 10 Education. Aș dori o metodă pentru a activa permanent tasta Fn. În BIOS nu am System configuration și evident nici,, action keys Mode". Nu merge nici cu Fn+Num Luck sau F11, sau alte combinații de taste. Am încercat multe, și cu shift și fără dar degeaba. Mulțumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| dfeel a răspuns:

La ce te referi prin a activa tasta FN?
Ce nu merge mai exact?

| David_Laurentiu_1960 explică:

S-a rezolvat, nu se poate. Am contactat service-ul ACER, care mi-a confirmat că, spre deosebire de alte laptopuri, ACER nu are facilitatea asta. Problema am rezolvat-o totuși cu AutoHotkey. L-am instalat am făcut un script micuț și am alocat tastelor F dorite de mine, funcțiile dorite. Mulțumesc oricum.