| AndrewBa a întrebat:

Salut, am un Intel Pentium 4 e6500 2.93 ghz 2.93 ghz
pot face un overclock? ce iese?
si la placa video ati radeon 4650 1gb pot face overclock sa scot ceva mai puternic?
temperaturile obisnuite sunt core 0 : 38C, core 1 : 35C si Fan 1 3245rpm 2, 3, 4, 6 0 rpm
si cu ce programe pot sa fac overclock?

1 răspuns:
| Mihailovich a răspuns:

Salut,
Overclock, din cate stiu eu, se face din bios. Daca vrei sa faci un overclock ar fi bine sa te gandesti la un sistem de racire eficient. Cele pe apa par a fi cea mai buna solutie. Cat despre ce ai putea sa scoti din ele, eu zic ca ai putea sa scoti un overclock bunicel. Dar inainte de overclock, repet, ai grija la racire.