| TeSpArG23 a întrebat:

Am un laptop Dell Studio 1558 : 4 gb ram; procesor Intel i7 quad-core Q720 1.6 ghz; placa video amd radeon HD 5000 series 1gb dedicat.

De la un timp cand se incalzeste merge foarte greu, e ceva din setari sau e de la piese?

Cand l-am cumparat nu mergea greu cand se incalzea.

Multumesc! Funda!

Răspuns Câştigător
| TechGuyTpu a răspuns:

Ai noroc ca nu se topeste cpu XD.Du-te la service, schimba pasta si curatare completa.

8 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Cand l-ai cumparat acum cat timp...atunci nu avea praf in el, aerisirea si-o facea corespunzator. Acum, s-a adunat praful in el, si de aici si temperaturile mai ridicate.
Curata-l!

| TechGuyTpu a răspuns:

Ignorand ce a spus acel "tip", din setari nu ar avea ce sa se intample.Descarca fanspeed si spune-mi temperatura la gpu/cpu etc.

| BoGdY1107 a răspuns:

Pai depinde de cat timp il ai, daca e mai vechi iti merge mai greu pentru ca toate dispozitivele "smart"merg mai greu cu timpul sau nu mai e bun windowsul, si ti se incalzeste pentru ca ti s-a stricat sursa(ventilatoru din el)

| TechGuyTpu a răspuns (pentru BoGdY1107):

Sursa? ventilator? .....nu vorbi daca nu stii

| BoGdY1107 a răspuns (pentru TechGuyTpu):

Ea a spus ca se incalzeste, aia nu ii de la sursa, CUMVA?

| TeSpArG23 explică:

Salut, timp este 50 de grade când îl pornesc gpu/CPU și ajunge la 87 GPU și 99 cpu

| TechGuyTpu a răspuns (pentru TeSpArG23):

Ai noroc ca nu se topeste cpu XD.Du-te la service, schimba pasta si curatare completa.

| TeSpArG23 explică:

Da, dar când l-am cumpărat putea să aibă 100 de grade, mergea la fel

| Tibi1248 a răspuns:

De obicei laptopurile se incing atunci cand le tii in pat, astfel astupandu-le gura de aerisire prin cooler, iti reccomand sa iti iei un sistem cu cooler, asta e asemanator cu un suport pe care il tii sub laptop, are un mini-ventilator in el care impiedica incingerea si functionarea normala a sistemului
Funda?