| DanielGame a întrebat:

Salut, am un laptop gaming cu procesor i5 12450H până la 4. 4Ghz 16gb ram placă video Nvidia GeForce RTX 3050 4gb, am o nelămurire legată de jocul red dead redemption2 jocul este dat pe ultra doar 3-4 setări sunt pe medium, este normal ca procesorul să ajungă la 75 78 fe grade în timpul jocului după 2 ore de joc conatant? Foarte rareori urcă peste 80 de grade și atunci scade foarte rapid, iar la 75-78 și dacă am utilizat din memoria plăci 4075/4090 este riscul să se strice mai rapid dacă funcționează la performața maximă sau este normal să funcționeze așa?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Este normal sa functioneze asa! Indiferent cum joci nu se strica dar ai grija sa nu depaseasca 95 de grade! Dupa cum zici tu esti departe de asa ceva, deci totul e absolut normal!