| Le0Balen a întrebat:

Salut am un laptop Lenovo ideapad Y700 si vreau sa ii adaug un ssd
ce ssd pot pune si cati gb?

Răspuns Câştigător
| Babacu_Viorel_1962 a răspuns:

In primul rand la laptop nu cred sa existe doua sloturi pentru unitati de stocare, si daca vrei sa schimbi HDD cu un SSD, este posibil doar ca v-a trebui sa reinstalezi windows(linux, ubuntu)nu stiu ce ai in calculator, iar ca marime de SSD este in functie de buget. Poti de exemplu sa cumperi unul de 1Tb. Avantajul SSD este scrierea de date mult mai rapida deci trebuie sa-l folosesti ca unitate principala de stocare. Uite aici ai un articol foarte relevanthttp://www.go4it.ro/......-13775581/