| Ckasm a întrebat:

Salut.Am un Nokia C3-00 si vreau niste jocuri FREE pentru el.Am cumparat un cablu de date, am instalat Nokia Suite si am incercat sa iau un joc gratis de pe store.ovi.com pentru telefonul meu.Cand am dat pe butonul 'Download' mi-a spus sa instalez Nokia Suite.Eu deja il aveam in calculator dar m-am gandit ca poate nu e bun al meu asa ca am luat Nokia Suite-ul recomandat de store.ovi.com. Cand am dat sa-l instalez mi-a spus ca e o problema si ca trebuie sa iau ultima versiune al lui.Cand am dat sa iau ultima versiune aceiasi eroare a dat.Stie cumva cum sa rezolv problema sau un site cu jocuri pentru Nokia C3-00 care sa se vada pe tot ecranul?

2 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Daca aveai bluetooth la Laptop sau un adaptor Bluetooth, nu era necesar sa cumperi un cablu de date pentru a descarca jocuri si alte aplicatii de pe Ovi Store. Acestea pot fi descarcate si instalate si prin Bluetooth, cu ajutorul programului Nokia Suite ( http://nds1.nokia.com/......er_ALL.exe ). Jocuri pentru Nokia C3-00 gasesti si pe Mobile24 (http://www.mobiles24.com/downloads/tag/320x240/free-mobile-games) > selectezi Nokia C3, la modelul de telefon.

| Ckasm explică:

Bun.Deci nu am bluetooth la laptop (nici macar laptop n-am).Si site-ul pe care mi l-ai dat (Mobile24) nu merge.