| OlLieX a întrebat:

Salut, am un post de radio pe internet, am pagina pentru radio pe internet dar as vrea ca pe pagina radioului sa imi apara ultimele 10piese difuzate cum este de exemplu kissfm. Stie cineva cum se poate face asta?

Răspuns Câştigător
| Savy a răspuns:

In functie de cum emiti radioul (ShoutCast, IceCast, etc), cauti un plug-in sau un script pentru preluare feed din fisiere.pls (cau ce extensie are stream-ul tau).

4 răspunsuri:
| Savy a răspuns:

Incearca asta http://forum.internet-radio.org.uk/......tcast.html
Raspunsul lui uNNe e un SPAM, n-aveai ce sa gasesti acolo.

| OlLieX explică:

Ok incerc multumesc mult, am shoutcast.

| OlLieX explică:

Am cautat pe google despre acel plug-in dar nu am gasit. Iar pe power web Bucuresti nu am gasit nimic despre radiosad.

| OlLieX explică:

Multumesc mult!