| RazvanV14 a întrebat:

Am un site de hosting facut pe wix, merita sa cumpar domeniu.top si sa imi transfer site-ul de pe wix sa il refac pe Google Drive si sa-l public pe domeniul pe care il voi cumpara? Sunt reseller si ma gandesc sa imi cumpar domeniu ca e cam shitty "razvanhosting.wixsite.com/home"

1 răspuns:
| Supps a răspuns:

Nu, nu este deloc convenabil. Voi fi destul de dur in cele ce urmeaza, insa asa este si mediul online, asa ca te rog sa nu o iei personal.
Consider ca business-ul tau nu are niciun viitor si nu cred ca ai suficient venit incat sa acoperi cel putin cheltuielile cu energia electrica daca rulezi un server la tine acasa, asa ca nu consider ca ar trebui sa investesti niciun leu.
Daca vrei neaparat un domeniu care sa fie cat de cat ok, poti sa iei un domeniu gratuit de pe freenom.com