| andreeyps2 a întrebat:

Pentru o mica firma de web hosting ce am nevoie (in afara de reseller)? Sunt interesat sa stiu daca trebuie sa cumpar ceva copyright-uri pentru website-ul principal. Pot folosi php-fusion sau wordpress fara sa cumpar copyright-uri sau altceva?
Imi puteti recomanda un website de unde pot cumpara reseller, iar pretul maxim sa fie de... 25 USD?

Multumesc! big grin

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

Desigur ca poti folosi orice platforma doresti, atat timp cat este distribuita gratis si lasi copyright-urile legale in footer, cat despre reseller... http://www.inregistrare-domenii.ro/reseller-hosting.html

2 răspunsuri:
| pyr a răspuns:

Pentru o mica firma... iti trebuie o firma... care daca iti scrii tu actul constitutiv si alte acte te costa un minim de 500 de euro plus contabil platibil in fiecare luna.
In legatura cu copyright'u atat timp cat vezi licente agpl, gpl, bsd si apache nu ai probleme.
Te poti inspira de aici:
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_content_management_systems