| CoRn3L1U a întrebat:

Salut as vrea sa imi cumpar o consola Xbox 360 dar nu stiu prea multe despre aceasta si as avea cateva intrebari.
1. Ce model sa aleg am observat ca sunt vreo 4 modele (jasper, slim, ect. eu vreau sa o cumpar modata) (NU INCURAJEZ PIRATERIA DAR LA CE PRETURI AM VAZUT LA JOCURI DACA IMI IAU 4-5 AM PLATIT CONSOLA)
2. Ce performante are, ma refer de exemplu la GTA 5 poate merge in reluare sau ceva de genu ca la PC?
3. Ce este cu modarea nu am inteleso foarte bine, am inteles ca nu mai trebuie DVD originale dar cum functioneaza de exemplu modarea RGH2 cum fac sa mearga jocu pe consola de exemplu GTA 5 luat de pe fillelist

Răspuns Câştigător
| XxxBestKillerxxX a răspuns:

Uite raspunsurile la intrebari:
1. Cel mai bun model este slim cea mai mica sansa de RROD.
2. Pai depinde de cati GB ai pe ea exista console cu 4GB 250GB 350GB bine inteles ca pretul creste o data cu GB. Pe cea cu 4GB GtaV nu o sa iti prea mearga si o sa ai nevoie de un stik de memorie care este inca vreo 100lei in plus, asa ca cauta una de 250GB.
3. Ai grija cu modarea daca o modezi o sa ai de suferit cateva consecinte: nu o sa mai ai acces la multiplayer si o sa creasca sansele de a se strica. Exista doua tipuri de modari uite la ce ma refer:

1. Modarea DVD ROM-ului, se face prin deblocarea drive-ului prin anumite metode ce difera in functie de model, producator si data de fabricatie. Este metoda mai ieftina si permite pastrarea accesului la Xbox LIVE. Metoda functioneaza pentru modelele:
XboxPhat si XboxSlim.

Modarea RGH (Reset Glitch Hack) este metoda mai scumpa si consta in adaugarea unui CIP in interiorul consolei si apoi jocurile sunt rulate direct de pe HDD (hard disk) sau stick USB, fara a mai fi nevoie de DVD-uri. Dezavantajul este ca se pierde accesul la Xbox Live.
In ceace priveste GtaV de pe file list uitate pe net pentru ca este putin cam enervant uite un link care s-ar putea sa te ajute http://www.modez-console.ro/......extern-USB
Sper sa iti fie de folos!

2 răspunsuri:
| CoRn3L1U explică (pentru XxxBestKillerxxX):

Dar daca iau una de 4Gb si ii pun HDD mai mare eu o sa mearga bine?

| XxxBestKillerxxX a răspuns:

Atata timp cat HDD este destul de mare si este si compatibil cu Xboxul nu vad de ce nu ar functiona.