| loktor a întrebat:

Salut as vrea sa vad care este parerea voastra. Vreau sa fac un calculator din piese e m-am gandit la ceva de genu:
Procesor Intel Pentium Dual-Core G3258 3.2GHz box
Placa video ASUS GeForce GTX 960 STRIX DirectCU OC 2GB DDR5 128-bit
Placa de baza ASUS H81M-K
Memorie HyperX Savage 4GB DDR3 1600MHz CL9
SSD Kingston SSDNow V300 120GB SATA-III 2.5 inch
Hard disk WD Blue 1TB SATA-III 7200 RPM 64MB
Sursa Thermaltake Smart SE 530W
Carcasa Deepcool Tesseract BF black
Cooler CPU Deepcool GAMMAXX 300
Cooler CPU Cooler Master Hyper 212 EVO
DVD-Writer LG GH24NSC0 negru bulk
Mouse gaming A4Tech X-718BK black
Tastatura gaming Natec Genesis RX66

Răspuns Câştigător
| Crainstorm20 a răspuns:

Salut, ma pricep in calculatoare. Si am o obiectie! Intel Pentium va incetini prea mult placa Video. Intel Pentium e foarte vechi, Iti trebuie Intel I7 sau macar I5 ca sa mearga cum trebuie, altfel vei avea probleme in jocuri. Funda? big grin

| loktor explică (pentru Crainstorm20):

Mersi dar as vrea sa stiu cam cu ce viteza ar rula gta v sau assasin creed.

| Crainstorm20 a răspuns (pentru loktor):

Daca i baga Intel i7 l-ai rula poate si cu 80 fps. Asssassins creed ar rule poate vreo 70 60 fps

4 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

E foarte bun, doar dacă-ţi poţi cumpăra nişte rami mai buni, gen 8 gb Memoria.

| TechGuyTpu a răspuns:

Scoate ssd, dvd writer si coolerul.Nu ai nevoie de astea(cel putin pe moment). Pune un i5 si ia un gtx 770 daca mai ai bani.