| dragonu35hp a întrebat:

Salut, as vrea si eu daca se poate sa stiu cum fac sa am si eu un server de cs mentionez ca am IP dynamic si internet de la romtelecom (clicknet) am facut dns pe no-ip...degeaba tin programul lor deschis si serverul degeaba.
Eu pot intra dar alt cineva nu poate si nu apare nici la find servers happy ma poate ajuta cineva?

4 răspunsuri:
| YoBuDy a răspuns:

Dupa cum ti-am spus daca ai ip rutabil nu poti hosta server de cs, ca nu se poate connecta nimeni pe el, ar trebui sa mearga sa se conecteze temporar daca le dai ip`ul, dar daca ai rutabil, adica el se schimba la fiecare restart al calculatorului de aceea nu merge sa iti intre oameni pe el, pentru ca undeva in setarile server-ului trebuie sa scrii ip-ul tau.

succes

| dragonu35hp explică:

happy da am inteles eu nu vreau sa-l hostez eu vreau doar sa mearga sa intre cineva pe el

| dragonu35hp explică:

Man da-mi id tau sa vorbim happy

| JunNnkie a răspuns:

Uite....Eu am facut un sv de cs, i-am facut dns no-ip si colegii mei intra pe(mentionez ca am IP dynamic). Apropo ti-ai facut cont si ai dat create host name? Trebuie sa-l faci nume.zapto.org.Apoi le downloadezi programul intri iti bagi contul si apoi iti alegi host name, il deschizi si poti juca, dar de fiecare cand te conectezi sai dai refresh deoarece ai Ip dynamic. Sper ca te-am ajutat happy