| Iry_Irynel_1995 a întrebat:

Salut happy
am internet de la romtelecom ClickNEt si am instalat windows 8. cand pornesc netul nu imi apare nimic. nu imi merge, am incercat prin mai multe moduri... tot nimic Cine imi poate spune sau ma poate ajuta? happy

7 răspunsuri:
| piciux23 a răspuns:

Daca ai cu modem trebuie sa instalezi modemul

| Iry_Irynel_1995 explică (pentru piciux23):

Am router wireless romtelecom

| DeyCj a răspuns (pentru Iry_Irynel_1995):

Și cum te-ai gândit să faci conexiunea? pe Wireless fără să ai placă wireles la pc?

| Iry_Irynel_1995 explică (pentru DeyCj):

Cu, cablu care il am. lan1 lan 2... etc... pe xp, 7, vista imi merge.

| DeyCj a răspuns (pentru Iry_Irynel_1995):

Probabil că din cauza că e procurat nu cel Original(asta nu înseamnă cel licențiat neapărat) și i-au fost scoși driverii de modem din el. Dacă nici cu stabilire de conexiune nouă nu vrea atunci recomand Windows 7, că și așa ultima creație a Microsoft-ului e un fel de Vistă cu interfață de Windows Mobile, numai că Vista le-o ieșit mult mai bine.

| Iry_Irynel_1995 explică (pentru DeyCj):

In seara asta am incercat iar laughing si tot nimic. am trecut la xpwinking

| ioniliescu921 a răspuns:

Cei de la romtelecom nu au driver adica nu are cum sa mearga crede-ma