| DeiuțaBloșcuța a întrebat:

Asi vrea sa conectez 2 monitoare la un PC, da nu stiu de ce cabluri am nevoie si unde sa le conectez eu am un singur cablu la monitor de alimentare (la al 2-lea monitor) si la primul monitor am 2 cabluri unul de alimentare si unul albastru cred ca e de video! Dar la al 2-lea monitor de unde pot face rost de cablul albastru sau video? Asta e intrebarea mea!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cabluri conectică audio video gasesti daca esti din Bucuresti, in zona maica domnului lacul tei, sau magazinul universal bucur obor, acolo gasesti.

| CLCQ a răspuns:

Totul depinde de placa video, daca are (stie) 2 iesiri. Ce tip de mufa ai la placa video? Altfel poti incerca sa cauti un spliter video, dar e mai scump.