| ImBoss a întrebat:

Astazi tata mi-a facut o surpriza.Mi-a cumparat o pereche de casti foarte bune insa e o problema.A venit cu 2 jackuri de casti si microfon si eu la boxa am doar jack de casti,si atunci doar castile merg, nu si microfonu.Ce pot face? tin sa mentionez ca am si 2 jackuri unul de casti si unul de microfon in unitate in fata dar nu merge nici unu

Răspuns Câştigător
| DjDanutzy a răspuns:

Daca ai 2 jack-uri casti/micro la unitate pe partea frontala, trebuie sa-ti mearga.
Daca ai realtek e o optiune la microphone: Disable front panel. (aceasta optinune dezactiveaza jackul de microfon din partea frontala a unitatii).

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Jack-uirle de pe unitate ar merge, dacă ăia care ți l-au făcut ar fi avut bunul simț să le înfigă mufa în placa de bază, dar le-a fost lene. Roagă pe cineva priceput să facă asta.
Microfonul oricum nu e necesar tot timpul.
O variantă ar fi să iei de la un magazin un cablu prelungitor pe care să-l pui între microfon și ieșirea din spate a PCului.

| goldrule a răspuns:

Daca ai 2 jjack-uri in fata trebuie sa ai si in spate, alea sunt auxiliare