| misu2315 a întrebat:

Ati cumparat vreodata un paysafecard? Daca da, ce ar trebui sa cer la magazin?

3 răspunsuri:
| heAdgN a răspuns:

Cel mai bine iei de la aparate. Aparat PayPont si aparate unde bagi credit pe mobil. Te duci la aparat si daca scrie pe el paysafecard alegi paysafecard alegi 25 si iei 5 euro. Și tot așa.

| DrMundo a răspuns:

Sunt 2 variante, este tonomat de paysafe sau la magazin tu ai zis magazin, oke mai intai trebuie sa zici ce suma vrei, si iti da "un bon" dupa ce ii dai banii, pe acel bon scrie un cod format din vreo 15 caractere care trebuie sa-l introduci unde vrei sa donezi, poti sa-l cumperi la 10 lei, 25 lei, 50 lei, 100 lei, 200 lei.

| Sorin31 a răspuns:

PaySafeCard-ul poate fi facut cu: 5 Euro, 10 euro 25 euro etc etc.
Tot ce trebuie sa faci este sa ii adresezi doamnei/domnului : Aveti Paysafecard aici? (Paysafecard-ul este numai la Paypoint, deci fi sigur ca are paypoint) Daca spune da...iti iei 25 de lei, 50 de lei, 100 de lei etc etc si ii spui ca vrei de 25 de lei (5 euro) Uff am scris cam mult dar am vrut sa te ajut big grin Funda daca te-am ajutat..si eu zic ca da :3