| DexTTeRoNN a întrebat:

Salut, azi am achizitionat o placa video Nvidia Geforce 210 Sparkle, si cand intru intr-un joc cam dupa 5 minute calculatorul se restarteaza, de ce? nu mi-a mai facut asa pana acum...

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu se poate sti pe net. Trebuie cineva care este langa tine si vede. Poate fi slotul de pe placa de baza defect sau plin de praf (la-i sters inainte de a pune placa?), poate fi Windosul defect, poate fi CD-ul de instalare defect sau driver-ul nu este cel bun, poate fi placa video defecta sau este diferenta mare intre placa video si placa de baza.