| Adrian2004188 a întrebat:

Care GTA sa-mi iau, GTA 4 sau GTA SA? Argumenteaza.

3 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

Salut...

Minusuri si plusuri in mare :

Grafica : Mai bun GTA IV dar si SA are o grafica excelenta pentru anul in care a fost lansat, poti baga moduri de grafica deci.
Poveste : Mai bun GTA SA, ( strict parerea mea )
Movement si bataie, etc : Mai bun GTA IV, din ce stiu GTA IV are combat mai bun chiar si decat GTA V.

Sa zic sincer ce as face in locul tau.

As lua GTA SA, l-as termina, m-as plictisii de el, apoi as lua GTA IV.

| Doku2002 a răspuns:

Clar GTA IV daca asta vrei, te poti juca multiplayer, pe versiunea piratata nu poti.
GTA:SA nu merita cumparat, il gasesti single-player/multi-player gratis de pe net functionand perfect.
Diferentele dintre cele 2 jocuri sunt foarte mari, cum ar fi sunetele, misunile, locurile actiunilor, personajele, tema jocului, grafica, efecte si lista poate continua. Este si logic, un joc din anul 2004 cu unul din anul 2008.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gta 4 e plin de bug-uri.
Engine-ul folosit spre exemplu, cand conduci masina, e sub orice critica. Zici ca e un joc din 99.
Pana si la nfs underground aveau un engine mai bun, si puteai controla masina.
Echipa care a facut gta4 a fost concediata, si cand au pornit pentru gta 5 au lucrat cu, cu totul alti oameni.
Si se vede si diferenta.
Hai sa zici ca pe pc, poate facea figuri si era laptop.
Da si pe xbox il am. Original. si se misca la fel de execrabil.
Nu e jucabil deloc.
Daca mergi mai tare cu masina, dispare si harta si tot. (si consola e dedicata pentru jocuri, adica da-o-n pana mea.
Daca misti un pic stanga dreapta, zbori in primul stalp la viteza mare.
Singurul lucru care mi-a placut, si care ar fi putut face din gta 4, un joc de succes, a fost story line-ul. cu niko belik sau cum il chema, rusu ala.
La story line cred ca au lucrat aceeasi oameni ca si pentru gta 5, ca si povestea din gta 5 a fost blana.
Am terminat 5-u in 3 zile.
Si mergeam si la munca de la 7 dimineata pana la 1 seara.
Aveam pauza 3 ore pe zi. deci cam in 9 ore cap la cap mi-a luat.
Si eu care nu sunt cu jocurile.
San andreas e fffff vechi.
ia gta 4 daca 5-u nu iti merge.