| DarkStar8 a întrebat:

Salut.Care natiune din WoT are cele mai blindate tancuri?

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Problema nu se pune asa, fiecare tara are tancuri grele cu blindaj gros. Daca vrei tanc cu blindaj bun la tier IV, incearca Matilda sau B1, la tier V sunt BDR G1b, KV-1, Churchill-1, AT2.

Greu de spus care linie este cea mai buna.
Daca vrei blindaj gros si iti plac anti-tancurile, incearca linia de anti-tanc de la englezi (incepand cu AT2 o sa simti diferenta).

Este foarte greu sa recomand ceva, fiecare jucator cu tactica sa si cu preferintele sale.

2 răspunsuri:
| Eradikator a răspuns:

Daaa, vrei sa-i spargi pe toti, asa-i? Jocul are la baza o regula, puterile sunt echilibrate la ambele echipe. Daca esti bun tactician, vei vana cu cel mai amarat tanc, pe cei care deja sunt loviti puternic si isi taraie senilele... altfel bufnesti ca un godin in primele 3 minute...