| andutzu010 a întrebat:

Care placa video este mai buna nVidia GT520 1GB DDR3 sau nVidia GTS450 1GB DDR3?

2 răspunsuri:
| Flotzone a răspuns:

Ca raport calitate pret 520 e cel mai bun.
S450 atat ca are 128 de biti memorie dar la restul e cam slab.
Iti recomand http://www.emag.ro/......850-MD1GD3 Daca vrei o grafica buna de 300 lei.

| andutzu010 explică (pentru Flotzone):

Am cumparat un PC cu nVidia GT520 pe el si de aia am intrebat! Nu ma prea impac bine cu placile AMD si pare cam slaba suporta doar DX10

Momentan am nVidia GT520 1GB DDR3 4GB RAM DDR3 si Intel Pentium E5700 Dual-Core 3. 00GHZ si nu cred ca o sa mai schimb mult la el poate doar procesorul cu unul Core 2Duo! Plus ca am,, buzunarul rupt''!