| XxAlyNXx a întrebat:

Care vrea sa facem un server de minecraft impreuna? Versiunea 1.6.2. Nu ma pre picep sa fac server dar pot ajuta la altceva. Care vrea? Funda! Lasati adresa de e-mail yahoo-messenger. Multumesc.

7 răspunsuri:
| salltpu a răspuns:

Este chiar usor sa faci server il iei de pe minecraft.net si are niste setari simle care le poti schimba si poti pune moduri ca in minecraft forge-ul in jar si restul in mods folder

| XxAlyNXx explică (pentru salltpu):

O sa incerc dar nu vrei sa faci un server cu mine?

| XxAlyNXx explică (pentru salltpu):

Auzi cand fac sa se regenereze lumea la sfarsit caut,, server,, si ca sa modific datele si nu imi da. datele. imi da preparing spawn arena nu datele care trebuie sa le modific dc?

| XxAlyNXx explică (pentru salltpu):

Am aflat de ce nu pot crea server findca am ip dinamic.

| salltpu a răspuns (pentru XxAlyNXx):

Trebuie sa dai in folderul unde ai serverul instalat si ai un fisier cu server.properties

| XxAlyNXx explică (pentru salltpu):

Asa si apoi?

| salltpu a răspuns (pentru XxAlyNXx):

Le setezi cum vrei
uite aici un tutorial
http://www.youtube.com/watch?v=d04mtt5pGhg