| denis988 a întrebat:

Ce jocuri de strategie stiti? Gen cele din seria total war, stronghold sau blitzkrieg.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti recomand un joc online;) consuma foarte putine resurse din internet si Pc, http://www.youtube.com/watch?v=n7wtxEYHyEI&feature=player_embedded un video si daca vrei sa te inregistrezi uite un link http://tankionline.com#friend=6a91bff87 crede-ma merita :).

| traxter a răspuns:

Deci:
Stronghold toate.
Total war care iti plac.
Command & Conquer.
Warcraft 1, 2 si 3.
Starcraft 1 si 2.
Age of empires 1 si 2(cele mai reusite).
Rise of nations 1.
Rising kingdoms.
Lords of everquest.
Warhammer 40k 1 si 2.
Seria Heroes of Might and Magic (3 e preferatul meu ).
Cam astea imi vin acum in minte.Multe din jocurile enumerate au cerinte mici de sistem deci nu e problema ca s-ar putea sa nu-ti ruleze. Funda?

| malapsus a răspuns:

Am eu un joc in minte dar este si actiune si strategie, ii super tare se numeste :

Prototype 2

| Zurba_Petrisor_1990 a răspuns:

Dawn of war 2 este foarte tare parerea mea big grin

| FaNR0B3rt a răspuns:

Iti propun sa joci Age of Empiers
Men of War: Vietnam
Port Royale 3: Pirates & Merchants
Napoleon's Campaigns II
Heroes of Might & Magic VI : Limited Edition ......astea mi sau parut cele mai tari jocuri de strategie sper ca si tie o sa iti placa (funda?)...big grinbig grinbig grin