| ove02te a întrebat:

Cum ies mai bine? Dispun de 700 euro si as vrea sa-mi cumpar un PC decent bun pentru gaming cel putin decent.
Sa-l cumpar gata facut sau sa-l fac eu si comand piese?

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

De banii aceia iti iei o configuratie buna, mult mai buna pe piese. Avantajul este faptul ca ai garantie pe fiecare piesa separat. Te duci lejer pe un 2200-2400g si un 1060 6gb. Ideea e sa imi spui ce si la cum doresti sa il utilizezi, ce jocuri vrei si in ce fps, ce monitor ai etc. Raspunde-mi la mesaj si te ajut.

| sierra1 a răspuns:

Ca să eviți probleme inutile eu zic să-l iei gata montat dintr-un magazin fizic (poate dai un ban in plus dar eventualele probleme ce țin de garanție, le rezolvi pe loc)