| INeedYouuuu a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un pc si am facut o configuratie (pc) pentru GAMING.

https://www.emag.ro/shopping-cart

Dar nu stiu daca piese sunt compatiblie intre ele.Si nu stiu daca sistemul este complet.Mai trebuie ceva?
Dispun de un buget de 1600 (lei).

Astept pareri PRO si CONTRA!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Un exemplu ar fi așa ceva:

>Placă de bază Gigabyte GA-F2A75M-HD2, Socket FM2, 2x DDR3, mATX
>Procesor AMD Athlon II X4 750K 3. 4GHz, Socket FM2, Box
>Memorie Corsair DDR3, 8GB, 1333Mhz, KIT 2x4GB
>Placa video Gigabyte GV-N430-1GI,GeForce GT430 1GB DDR3 128-biți
>Hard disk Western Digital Caviar Blue KX 250GB, SATA3, 7200rpm, 16MB
>Unitate optică LG GH24NS95, 24x DVD-RW, Bulk, Negru
>Carcasă Floston Genesis, Mid Tower Atx, Fără sursă, neagră
>Sursă Floston FL500, ATX, 650W
>Sistem de operare:Fără sistem preinstalt

Total RON
maxim 1800, TVA și taxe de livrare incluse.
Sistemul va sosi în 24 de ore gata asamblat(la cerere) prin curierat rapid(Cargus)
(sursa:http://www.vexio.ro/)
Succes

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu apare nimic la link-ul ce l-ai dat.Primu lucru la care trebuie să te uiți e placa de bază.Cu aia se începe construcția oricărui sistem custom made.
Dacă vei citii specificațiile thnice ale acesteia de pe site-ul producătorului ei, vei știi precis ce procesoare suportă, ce tip de slot PCI-E are și cât și ce tip de ram suportă.
Dacă știi astea vei știi precis ce să comanzi apoi.
Aruncă o privire și pe vexio.ro.Poate dai de ceva mai cum trebuie decât de pe e-mag și la prețuri mai mici.Succes

| INeedYouuuu explică (pentru DeyCj):

Imi poti recomanda un pc pentru gaming?

| DeyCj a răspuns (pentru INeedYouuuu):

Un exemplu ar fi așa ceva:

>Placă de bază Gigabyte GA-F2A75M-HD2, Socket FM2, 2x DDR3, mATX
>Procesor AMD Athlon II X4 750K 3. 4GHz, Socket FM2, Box
>Memorie Corsair DDR3, 8GB, 1333Mhz, KIT 2x4GB
>Placa video Gigabyte GV-N430-1GI,GeForce GT430 1GB DDR3 128-biți
>Hard disk Western Digital Caviar Blue KX 250GB, SATA3, 7200rpm, 16MB
>Unitate optică LG GH24NS95, 24x DVD-RW, Bulk, Negru
>Carcasă Floston Genesis, Mid Tower Atx, Fără sursă, neagră
>Sursă Floston FL500, ATX, 650W
>Sistem de operare:Fără sistem preinstalt

Total RON
maxim 1800, TVA și taxe de livrare incluse.
Sistemul va sosi în 24 de ore gata asamblat(la cerere) prin curierat rapid(Cargus)
(sursa:http://www.vexio.ro/)
Succes

| CristinaMaria1987 a răspuns:

Http://bit.ly/1i9Xv6e (link generat de conversion marketing)
http://bit.ly/1i9XAH9 (link generat de conversion marketing)
Uite aici 2 pc-uri de gaming bune :) la preturi care se incadreaza in bugetul tau

| INeedYouuuu explică:

Lupudepenet ce pc imi poti recomanda pentru gaming!