| real190 a întrebat:

Cum instalez un driver nou la placa nVIDIA geforce? Mi-am luat jocul NFS: The Run si mi-a spus ca imi trebuie un driver mai bun decat cel pe care il am eu, asa ca am intrat pe www.geforce.com, am dat la drivere si am cautat acolo driver pentru placa mea de baza..intrebarea mea este cum il instalez? dau pur si simplu acolo download & install? Nu mai trebuie sa fac nimic pe urma? Va rog raspundeti doar daca ati trecut prin asta si stiti cum se face. Multumesc!

2 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Tu ai nevoie de drivere pentru placa video, nu pentru placa de baza. Driverele pentru nVIDIA le gasesti aici:
http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us

| real190 explică:

Zangetsu, da pentru placa video. De la www.geforce.com le gasesc, dar intrebarea mea tot nu a fost raspunsa, tot nu am aflat cum sa INSTALEZ driverul, nu unde sa il gasesc.