| RazzyFUnik a întrebat:

Salut
Cum pot pune parola de acces intr-un document word? Vreau sa pot scrie in el etc doar eu si de fiecare data cand este deschis sa imi ceara parola de acces (ca si la windows). Imi poate spune cineva pasii sau imi poate da un link? Am cautat pe net dar nu am gasit ceva care sa ma ajute prea mult. Am office 2010.
Multumesc

1 răspuns:
| al3xander a răspuns:

Te duci la File->la "Permissions" selectezi "Protect Document"->Encrypt with Password"->o sa-ti ceara parola de 2 ori->salvezi documentul si gata.