| TePupPA a întrebat:

Cum pot sa setez rezolutie mai mare la monitor (1920x1080) daca am maxim 1366x768 la optiuni? Chiar vreau o rezolutie mai mare pentru jocuri. PS: nu pot sa pun nici in jocuri rezolutie mai mare decat 1366x768 si as vrea 1920x1080

4 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

Dacă ai 1366x768 cum să pui 1920x1080? N-are nicio logică.

| AlexDFY a răspuns:

Cumpara un monitor mai mare, cel pe care l ai acum iti permite maxim doar 1366x768.

| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Nu poti din cauza Monitorului atata suporta el atata poate el 1366x768.
Daca vrei o rezolutie Full HD 1920x1080 cumpara un monitor nou la rezolutie maxima care vrei tu de la 1920x1080 in sus.

Am si eu un monitor unul este vechi care are rezolutia de 1680x1050 atata poate la urmatoare rezolutie era 1920x1080 dar nu se vede bine in aceea rezolutie dar nici nu suporta.

Asa este si cazul tau daca ai un monitor vechi si acel monitor nu suporta de ce sa te chinui atat ori cumperi altul ori ramai la aceea rezolutie nu se poate face nimic in legatura cu acest lucru.

Extongueoti sa ajungi la acelasi performante si claritate in poze cu un Samsung U800 la aceeasi performanta ca Samsung galaxy s6?
Cam acelasi lucru zici tu am un Monitor vechi dar vreau rezolutie cat un monitor nou poti face ceva?
Nu poti decat sa ei altul.

| IonutMc2 a răspuns:

Este de la driver, instaleaza-l s-au update-eaza-l