| Student23123 a întrebat:

Daca am windows 7 ultimate pe 64 biti imi merg jocurile mai bine?

7 răspunsuri:
| ChangeName a răspuns:

Daca te-ai uitat la cerintele de sistem ale unui joc probabil ai vazut ca la Windows XP cere mereu resurse mai mici fata de Windows 7.
Deci pe XP jocurile merg mai bine.

| BestEUNE2014 a răspuns:

Fata de 32 bit, da

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce sistem ai

| catalin1725 a răspuns:

Depinde de sistemul tau. Fiecare joc are cerintele lui. Uita-te pe net la cerintele jocului respectiv. big grin

| Jipa95 a răspuns:

Nu neaparat vor merge jocurile mai bine. Adica sunt jocuri aparute care necesita minim 4gb de ram si sistem de operare pe 64 biti. Daca nu ai windows pe 64 biti, nu vei putea rula jocul.

| MeritiUnOs a răspuns:

In general, da. Cel putin stiu ca la Minecraft sigur da. Fata de 32 de biti, 64 da mai multa memorie RAM jocului. Iti permite sa ii dai mai multa.