| Nikolaus a întrebat:

Salut.De acum o ora laptopul meu deschide Google Chrome cu o viteza de nu iti vine sa crezi cat de incet e.Parca s-a dereglat ceva in laptop si totul merge foarte greu, am dat restart de 3 ori si degeaba, dar asta nu e important.
Mai am un laptop si eu ma joc in principiu un metin2 server privat.Pe laptopul asta merge perfect(sau cel putin mergea,inainte de acum o ora cand debea porneste internetul).Pe celalalt laptop pe de alta parte,acelasi metin, cand il deschid in da eroare Microsoft visual c++ runtime library eroare si se inchide.Am instalat cred ca de 4 ori MC++ Redistibuable sau cum s-ar numi si alea si la fel face.Ma enerveaza ca pe asta nu face, iar pe ala face eroarea asta.Cine stie cum sa o rezolv?
Si apropo, nu imi bagati mie bazaconii de pe youtube sau alte site-uri ca am cautat la greu si nu merge niciuna.Cine stie exact cum se rezolva sa raspunda.

2 răspunsuri:
| TechGuyTpu a răspuns:

Leave quadrolite alone.Deci ori ai un virus care iti incarca pc la maxim ori este alta probleme.Contacteaza-ma pe skype si vorbim(am mai multe de spus)
thegreateditor(ori BubbaFX)

| KLiNK a răspuns:

Saut @Nickolaus. Laptopul ala de merge greu are ceva la windows. Dar cum ai zis...nu e important.
Fiecare joc, fie Metin, fie CS, cere o anumita versiune de C++. Nu degeaba jocurile originale au pe DVD o instalare a C++. Nefiind un specialist in Metin nu stiu ce C++ foloseste. Sunt mai multe versiuni: 2005, 2008, 2010, etc. Instaleaza intai 2005, apoi continui in ordine crescatoare. Poate merge.