| FlorinakeIulian a întrebat:

Salut.De cateva zile coolerul de pe placa video huruie de zici ce-i aia.Asa ca l-am scos si am pus un racitor de pe o placa de baza veche insa aceasta nu are cooler.Inca nu am probat-o fiindca nu i-am pus pasta pe chip placi video.Insa intrebarea mea este daca am facut bine? am o placa Asus ATI Radeon X550

Răspuns Câştigător
| GrigorieIonut a răspuns:

Nu-i bine. Nu lasa racitorul fara cooler. Colerul tine aceeasi temperatura a placii video. Sper ca te-am ajutat.

2 răspunsuri:
| vartolome1 a răspuns:

Pune un alt cooler, nu conteaza marimea atat timp cat il poti prinde in siguranta... Tensiunea de alimentare este la fel pentru toate coolerele. Ai grija, daca chipsetul nu este racit indeajuns de bine poti avea surpriza sa se arda.

Răspuns utilizator avertizat