| IulianSTF a întrebat:

Salut, de ceva timp caut un calculator mai bunicel, de vreo 2, 500-2700 lei sa pot juca GTA5, CS:GO, ETS2, etc.
Am gasit un Calculator si vreau sa va intreb daca merg jocurile mai noi in 60-70 FPS. Doresc sa primesc RASPUNSURI DE LA CEI CARE CUNOSC. Multumesc.
Este un: Intel i3-7100 3.9GHz Kaby Lake,
8GB DDR4,
1TB HDD,
GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Te referi la viking: http://l.profitshare.ro/l/3786532
Calculatorul este destul de bun, totusi daca ti-l faci tu pe piese ai putea in teorie sa iesi mai bine. Duce toate jocurile aparute si da, o sa ai fps-urile respective (preferabil sa ai un monitor ce suporta 120 hz sa poti avea mai multe fps-uri, nu ca te-ar ajuta, doar vizibil sa fie mai bine). Utilieaza codul VCUHU9KS pentru reducere daca iti dai comanda.