| VladD13 a întrebat:

Salut,de curand am achizitionat un playstation 2 scph 90004 CB si l-am modat cu modbo chip,,folosesc DVD-uri Verbatim,si la unele jocuri se aude in reluare,,de exemplu,,la god of war,,, Aannd kkrattoss...ce pot sa fac sa remediez? va rog ajutati-ma...

2 răspunsuri:
| paty10 a răspuns:

Eu cred ca se adude asa deoarece nu ai scris bine CD-ul...si eu am ps2, iar si mie imi este cipat dar nu am intampinat probleme happy

| VladD13 explică (pentru paty10):

Defapt..am descoperit ca jocul era NTSC si in setari aveam PAL..acum nu mai am aceasta problema.dar pentru cei care au problema...cand apare emblema Modbo chip la inceput se tine apasat pe triunghi si cerc, si prima setare este ce sa fie PAL NTSC