| eweu a întrebat:

Salut

De curand am descarcat gta 4, am intrat in el sa joc si am observat ca imi sacadeaza, am pus toate setarile pe low si cea mai mica rezolutie.Am observat o oarecare imbunatatiere dar nu am scapat de "poze". As vrea sa stiu ce anume sa schimb si cu ce pentru a merge cele mai noi jocuri.

Am aseatonguerocesor AMD Athlon(tm) 7550 Dual-Core, MMX, 3DNow (2 CPUs), ~2.5GHz, memorie 3, 5GB Ram si placa video ATI Redeon HD 3400 Series

Vreau un raspuns de la cineva care se pricepe,

Răspuns Câştigător
| SerbanSnake a răspuns:

Procesorul in primul rand ca sa joci Gta 4 decent iti trebuie un quad core la 2, 4, dar si o placa mai buna video un hd 3870 chiar mai buna ca sa joci pe high ori un 8800 gt de la nVIDIA, bafta!

2 răspunsuri:
| AlYnUsH123 a răspuns:

Gta 4 are cerinte de sistem mari in general de la placa video si procesor.iti recomand sa te uiti pe gta 4 cerinte sistem si vezi daca este compatibil

| eweu explică:

Vreau sa stiu ce si cu ce sa inlocuiesc sa mearga pentru ca am citit undeva ca daca iti cumperi o placa video foarte puternica pc-ul o s-o limiteze. Vreau sa imi recomandati ce placa video sa imi cumpar sa nu o limiteze pc-ul. Sper sa intelegeti ceva din ce am scrisbig grin