| eweu a întrebat:

Salut

Vreau sa imi schimb placa video cu una mai buna care sa coste maxim 300 lei.

Am asea: procesor AMD Athlon(tm) 7550 Dual-Core, MMX, 3DNow (2 CPUs), ~2.5GHz, memorie 3, 5GB Ram.

Si daca se poate si un link sau 2 de unde o pot cumpara

Răspuns Câştigător
| Minks a răspuns:

Http://www.pcgarage.ro/......-bit-hdmi/

Sau poti incerca variante SH.

8 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Ar trebui sa ne spui si ce placa de baza ai. Start->Run->DX Diag, la System Model ar trebui sa scrie. Te intreb fiindca Slot-ul (practic mufa in care vine placa video ) poate sa difere de la o configuratie la alta. Revin-o cu un reply

| eweu explică (pentru Minks):

La system model scrie M61PME-S2

| Minks a răspuns (pentru eweu):

Http://www.pcgarage.ro/......-bit-hdmi/

Sau poti incerca variante SH.

| Zangetsu a răspuns:

Vezi aici. daca mai pui 20 de lei, acel gts450 este best buy:
http://forum.computergames.ro/......970-a.html

| eweu explică:

Nu ar fi mai bine un

Sapphire Radeon HD5670 512MB GDDR5 sau un Gainward GeForce GT440 512MB DDR5 128-bit
?

| Zangetsu a răspuns (pentru eweu):

5670 e mai performanta decat gt440

| imaqtpie a răspuns (pentru eweu):

5670 este mai bun.

| uNKN0Wn a răspuns:

AMD Radeon HD6570 1gb - 250lei

http://www.emag.ro/......191-26-20G

| Shottas a răspuns:

Dp okazi sau eMAG.